Pirkinių krepšelis

Pirkinių krepšelis yra tuščias.

Kaip paruošti tvenkinį žiemai?

Vis labiau rudenėjant, daugelis dekoratyvinių vandens telkinių savininkų susirūpina, kaip teisingai paruošti tvenkinį žiemai, kad tiek įranga, tiek žuvys ir augalai sėkmingai sulauktų pavasario. Pasakojame, kaip viską atlikti teisingai, kad pavasarį vėl galėtumėte džiaugtis savo nuostabiu vandens telkiniu.

Kaip paruošti tvenkinį žiemai
  1. Išvalykite iš tvenkinio lapus ir kitas įvairias nuosėdas.

Rudenį krintantys lapai ir įvairios sudžiuvusios augalų šakelės, stiebai ima intensyviau kauptis tvenkinyje. Jų puvimas gali sukelti nemalonų kvapą ir ženkliai bloginti vandens kokybę. Tam, kad taip nenutiktų – būtina rinkti šias nuosėdas ir neleisti joms pradėti irti vandenyje. Tam galite naudoti jums patogiausias priemones.

Teleskopinės tvenkinio žnyplės

Teleskopinės tvenkinio žnyplės

Paviršiaus valymo skimeris

Tvenkinio skimeris

Graibžtas Profi Pond Net

Graibžtas

2. Paruoškite tvenkinio augalus.

Dekoratyviniuose tvenkiniuose žmonės siekdami natūralumo ir ekologinės pusiausvyros – sodina įvairius vandens augalus. Prieš žiemą, juos reikia tinkamai paruošti, kad pavasarį jie vėl subujotų ir džiugintų gausiais žiedais, vešliais stiebais ar lapais.

  • Nupjaukite visus nudžiuvusius stiebus, lapus. Tai ne tik pagerins bendrą estetinį dekoratyvinio tvenkinio vaizdą, bet ir neleis jiems suirti tvenkinyje.
  • Augalus, esančius krepšeliuose perdėkite į gilesnę tvenkinio vietą. Kai kurie augalai yra jautresni šalčiui todėl, gilesnėse tvenkinio vietose, jie jaus mažiau šalčio poveikio.
Kaip paruošti tvenkinį žiemai
Kaip paruošti tvenkinį žiemai

3. Pasirūpinkite tvenkinio žuvimis.

  • Žuvų maitinimą nustatykite atsižvelgdami į vandens temperatūrą. Vėstant orams žuvims maisto reikia vis mažiau. Nesuvartotas maistas taps nuosėdomis, kurios terš jūsų tvenkinį.

Maitinimo rekomendacija pagal vandens temperatūrą:
8-12°C
– 3-4 kartai per savaitę;
12–15°C– 1-2 kartai per dieną;
15-18°C– 2-3 kartai per dieną;
nuo 18°C– 3-4 kartai per dieną.

Nesuvartotą per 5 min. žuvų pašarą pašalinkite iš tvenkinio. Plačiau apie žuvų maitinimą galite skaityti ČIA.

Koi karpiai

4. Neleiskite užšalti tvenkiniui. Prisotinkite vandenį papildomu deguonimi.

  • Naudokite aeratorių (orapūtę). Rudenėjant, ima svyruoti oro temperatūra, gausėja lietus, todėl tvenkinyje gali imti ženkliai svyruoti deguonies lygis. Toks svyravimas gali būti žalingas, ar net pražūtingas jūsų žuvims. Kad deguonies svyravimas nepakenktų jūsų žuvims – naudokite aeratorių, kuris užtikrins optimalų deguonies lygį tvenkinyje.
  • Aeratoriaus neišjunkite ir žiemą. Tolygų deguonies lygį palaikyti tvenkinyje svarbu ir žiemą. Temperatūrai krentant žemiau 0°C, ima formuotis ledas, per kurį į tvenkinį nepatenka deguonis, kenksmingos dujos tvenkinyje susilaiko. Kad nenutiktų toks scenarijus – neleiskite užšalti tvenkinio paviršiui. Tam naudokite aeratorių arba specialų vandens šildytuvą žiemai. Aeravimo akmenį dėkite į seklesnę tvenkinio vietą, nes giliausioje tvenkinio dalyje šilčiausias vanduo – ten žiemoja žuvys.

OASE AquaOxy 250

Aeratorius

OASE AquaOxy 1000

Aeratorius

5. Naudokite tvenkinio dangalą, kad apsaugotumėte tvenkinį nuo sniego.

Žiemą, gausiai sningant, tvenkinys gali būti užklotas didžiuliu sniego sluoksniu. Atšilus orams, ir sniegui imant tirpti „negyvas” vanduo patenka į tvenkinį, kuris gali lemti žuvų gaišimą. Dangalas, padės apsaugoti tvenkinį nuo gausaus sniego vandens. Jeigu nėra galimybės tvenkinio apsaugoti danga – sniegą nuo jo nukaskite, ir dėkite ten, kur tirpdamas sniegas, negalės subėgti į tvenkinį.

Kaip paruošti tvenkinį žiemai

6. Paruoškite filtravimo įrangą žiemai.

Filtravimo sistema žiemai gali būti paliekama veikti, arba išjungiama ir paruošiama žiemojimui. Įpratai sistema paliekama veikti tada, kai tvenkinyje auginamos žuvys arba, tada, kai dėl dydžio jos nėra galimybės perkelti į kitas patalpas.

Žiemos metu filtravimo sistema atlieka mechaninį valymą ir padeda jam neužšalti, jeigu tam nenaudojami jokie kiti papildomi įrenginiai.

Jeigu sistemą paliksite veikiančią:

1. Išvalykite filtravimo sistemą

  • Pašalinkite nešvarumus iš filtravimo kempinių, filtro.
  • Patikrinkite visus vamzdžius bei sistemą ir išvalykite sukauptus nešvarumus.

2. Sumažinkite užšalimo riziką

  • Jeigu filtravimo sistema turi reguliuojamą galingumą, nustatykite maksimalų režimą, kad būtų didesnis vandens srautas ir sumažėtų užšalimo rizika.
  • Jeigu filtravimo sistemoje yra specialūs sieteliai ar kiti smulkiai korėti elementai, juos rekomenduojama išimti, kad sušalę vandens lašeliai nepažeistų šių elementų struktūros.
    .

3. Palikite veikti UVC lempą

  • UVC lempa ne tik padeda kovoti su vandens dumbliais, bet ir šiek tiek šildo vandenį. Tad palikite ją veikti kartu su filtravimo sistema.

4. Sekite oro temperatūrą

Įprastai gamintojai rekomenduoja, kad filtravimo sistema veiktų esant ne didesnei kaip -20°C oro temperatūrai. Susipažinkite su gaminio naudojimo instrukcija, kokia yra žemiausia temperatūra, kuriai jūsų įrenginys pritaikytas:

  • Sekite oro temperatūrą ir reaguokite, jei ji nukristų žemiau nustatytos ribos.
  • Nepamirškite laikytis gamintojo nurodymų dėl temperatūros apribojimų, nes nesilaikant instrukcijų, įrenginiai gali peršalti ir jiems negalios nustatyta gamintojo garantija. Nukritus temperatūra žemiau šios ribos, išmontuokite įrangą ir iki pavasario perkelkite į šiltesnę patalpą.

5. Apšiltinkite vandens žarnas, filtravimo sistemą

Papildomai, apsaugokite sistemą nuo užšalimo ją apšiltindami putplasčiu ar kita, šaltį izoliuojančia medžiaga. Oro temperatūrai žiemą svyruojant, ji gali nukristi žemiau prognozuojamos, todėl pasirūpinti papildoma šilumine apsauga, tikrai verta.

Kaip paruošti tvenkinį žiemai
Kaip paruošti tvenkinį žiemai

Jeigu sistemą išjungsite:

Prieš šalčius, iš filtravimo sistemos išleiskite visą vandenį, išvalykite ir išsausinkite visas filtre esančias kempines. Įsitikinkite, kad vandens žarnose, kurių negalite išmontuoti, neliko „stovinčio” vandens. Viską, tvarkingai išmontavę perkelkite į patalpą, kurioje temperatūra nekrenta žemiau 0°C. Jeigu naudojate automatinį vandens papildymą, įsitikinkite, kad jame taip pat neliko vandens.

Rekomendacija: įranga tarnaus ilgiau, jeigu ją laikysite per žiemą šiltose patalpose, o ne paliksite veikiančią.

Kaip paruošti tvenkinį žiemai

Jūsų tvenkinys ne tik puošia kiemą, bet ir visą sezoną džiugina ramybės akimirkomis. Nors žiemą jo grožiu mėgaujatės mažiau, rūpestis ir tinkamas tvenkinio paruošimas šiam laikotarpiui, padeda išsaugoti įrenginių veikimą ilgiau. Leiskite atgijusiam po žiemos savo tvenkiniui ir toliau būti jūsų kiemo traukos centru.