Krioklys sienoje – susikurkite nuostabius vaizdus patys
Kriokliai į sodo aplinką įneša nepaprastai gražius vaizdus. Sieninis fontanas – šiuolaikiškas, labai stilingas ir nesudėtingai įgyvendinamas pasirinkimas. Krioklio aukštis priklauso nuo jūsų norų: įspūdingas nuo vieno metro ar visai arti žemės? Galite planuoti individualų projektą pagal savo poreikius.
Šią instrukciją teikiame dekoratyvinio fontano sienoje įrengimui, kurio matmenys 140 cm aukščio, 150 cm pločio ir 24 cm storio. Jame įmontuotas 90 cm pločio apšviestas krioklys.
Statybos laikas: padalintas į du darbo etapus – pamatai įrengiami per dieną ar greičiau. Po savaitės laukimo laikotarpio, kai sukietės betonas – įrengiama fontano siena, vandens rezervuaras ir užbaigiamas projektas, fontano dekoravimu LED vandens šviestuvais.
Kokių medžiagų reikia sieninio krioklio statybai?
- Betono, žvyro, smėlio
- Akmenų, skiedinio, sienelės apdailos elementų, vandens žarnos
- Krioklio peilio, siurblio, vandens talpos ir kitų OASE priedų
- Fontano apšvietimo
- Vandens augalų
- OASE priežiūros produktų siurblio valymui
- Statybinių įrankių (pjovimo disko, betono maišyklės, kastuvo, montavimo priemonių, gulsčiuko, mentelės, plaktuko)
Visi reikalingi krioklio elementai:
Vandens peilis Waterfall XL 90, krioklio apšvietimas Waterfall Illumination 90, PVC plėvelė (0,5 mm), sieninis vandens rezervuaras Water Reservoir Wall 90 , kempinė nuo vandens taškymosi Splash Mat Wall 90, vandens subėgimo anga Silent Splash 90, Fontano siurblys Aquarius Universal Premium 6000, vandens žarna 25 mm – 10 m , tvenkinio apšvietimas LunAqua 3 LED Set 3
Galite įsigyti visą reikiamos įrangos komplektą
I projekto etapas
1. Vietos parinkimas.
Krioklio įrengimas pirmiausia apima tinkamos vietos sode pasirinkimą. Atsižvelkite į vietos reljefą, šviesos kritimą, paunksnės poreikį. Rekomenduojame vengti šlaito papėdės, nes į fontaną gali sutekėti daug lietaus nuotėkų vandens, nuo kurio vanduo gali pakeisti spalvą, tapti nemalonaus kvapo. Po gausaus lietaus rekomenduojame fontano vandenį pakeisti nauju.
2. Projekto planavimas.
Prieš projekto įgyvendinimą įsigykite visas reikalingas medžiagas ir įrankius jo įgyvendinimui. Be to, suplanuokite, kur galėtumėte panaudoti iškastą žemę. Ją galite naudoti sodo reljefo formavimui. Suprojektuokite savo fontaną, brėžinyje pažymėkite, kur bus tiesiamos vandens žarnos, kur įrengiamas elektros energijos lizdas.
3. Vamzdynai ir elektros energijos tiesimas.
Suplanuokite vandens vamzdyno ištiesimą sklype – iš kur vanduo bus tiekiamas, atveskite elektros energijos tiekimą į reikiamą vietą šalia krioklio. Tinkamai išplanavę ir atvedę vamzdynus vandens tiekimui, vėliau neturėsite galvos skausmo dėl vandens papildymo, kai vanduo krioklyje nugaruos ar išsitaškys.
Specialisto patarimas: elektros energijos laidams geriausia iš pradžių tiesti tuščius vamzdžius, į kuriuos vėliau galėsite traukti kabelius. Taip galėsite lengviau juos sutvarkyti, jei atsirastų koks gedimas ateityje.
- Pamato vietos iškasimas. Pažymėkite pamato kontūrus virvele ir nuimkite viršutinį dirvožemio sluoksnį, iškaskite pamato vietą iki norimo gylio. Atkreipkite dėmesį į tikslų pamato aukščių paskaičiavimą (tikslius lygius). Įsitikinkite, kad iškastos duobės visi matmenys atitinka numatytus brėžinyje.
Rekomenduojami pamato matmenys: gylis 80 cm; plotis: 150 cm; storis: 24 cm . Reikalingas betono kiekis pamatams apie 0.288 m3 (apie 300 l.) Noint, kad pamatas nesutrūkinėtų – rekomenduojame naudoti armatūrą.
5. Formuokite pamatą.
Pagal naudojamo cemento gamintojo rekomendacijas, paruoškite skiedinį pamatui. Sumaišytą betoną į duobę pilkite sluoksniais. Atkreipkite dėmesį į tolygų skiedinio paskirstymą visame pamato perimetre. Tvirtai suspauskite visus skiedinio sluoksnius ir ypač atsargiai ir tiksliai išlyginkite viršutinį sluoksnį. Tada dar kartą išmatuokite pamato lygius ir įsitikinkite, kad nėra nuožulnumų. Jei yra netikslumų – juos išlyginkite. Laukite, kol pamatas visiškai sustings ir galėsite tęsti projekto darbus. Džiūvimo laikas gali skirtis nuo cemento savybių ir naudojamų priedų. Įprastas džiūvimo laikas apie 1 savaitė.
Specialisto patarimas: jei pamatus liejate kai karštas ir sausas oras, betonas gali greit džiūdamas sutrūkinėti. Kad to nenutiktų pirmąsias dvi dienas papildomai pamatą drėkinkite vandeniu 2-3 kartus per dieną, kad sulėtintumėte džiuvimą. Jeigu po pamato liejimo lyja lietus – pamatą uždenkite.
II projekto etapas
6. Sienos mūrijimas.
Kai pamatas pakankamai sukietėja, galite pradėti mūryti sieną. Statomos sienos tikslumui palaikyti, naudokite medinius strypus ir siūlą. Sukalkite 8 strypus taip, kaip pavaizduota iliustracijoje ir horizontaliai ištempkite siūlą pagal numatomas sienos briaunas. Tai padės jums lengviau išlaikyti tikslumą mūrijant.
- Pirmąjį sluoksnį pilkite skiedinio (apie 2 cm) ir ant jo mūrykite plytas. Montuokite jas vienodais tarpais šalia viena kitos, horizontaliai.
- Nuo antrosios plytų eilės betono sluoksniai gali būti plonesni – apie 1 cm. Montuodami sienelę naudokite mentelę ar siūlių lygintuvą. Įsitikinkite, kad jungtys yra pilnai padengtos skiediniu, sandarios, o linijos lygios. Svarbu, kad lietaus vanduo neįtekėtų į sieną.
- Pradėdami kiekvieną naują plytų eilę siūlą perkelkite šiek tiek aukščiau
- Kiekvieną plytų liniją gulsčiuku patikrinkite, ar yra tiksliai horizontali.
- Plytas tvirtinkite šachmatiniu principu. Tai reiškia: plytos vidurys visada yra virš vertikalios jungties.
- Viršutinėje plytų eilėje palikite pakankamai platų tarpą krioklio peilio montavimui.
- Krioklio peilio vietoje, tiksliai pažymėkite peilio kontūro vietą. Su plytų pjovimui skirtu disku pjaustykite plytas, kad krioklio peilis tilptų į ertmę ir šonuose liktų 1-2 cm. Peilio tvirtinimui ertmėje naudokite vandeniui nepralaidžias FoamFix putas arba UniFix silikoną. Sumontuotas krioklio peilis turi pakankamai išsikišti į priekį (apie 5 cm).
7. Sumontuokite krioklio mechanizmą.
Prieš pritvirtindami krioklį prie sienos, prijunkite vandens žarną ir apšvietimą prie krioklio pagal instrukcijas. Sujungtą sistemą montuokite sienoje ir tieskite žarną į vandens rezervuaro vietą. Krioklio apšvietimo laidus nutieskite iki elektros energijos šaltinio ir sumontuokite vandens peilį Waterfall XL 90 pagal prie gaminio pateiktas instrukcijas. Pritvirtinę peilį galite sumontuoti viršutinę sienos dalį. Sieną dekoruokite pasirinktais apdailos elementais.
8. Montuokite vandens rezervuarą.
Norėdami tai padaryti, padėkite rezervuarą tiksliai po kriokliu ir pažymėkite rezervuaro kontūrus ant žemės. Taip pat pažymėkite žarnos išvados vietą ir nukaskite viršutinį dirvožemio sluoksnį, rezervuaro ir žarnos vietose. Duobę rezervuarui iškaskite tiksliai tokią, kokia reikalinga rezervuarui pilnai įstatyti.
- Įstatykite rezervuarą į duobę.
- Naudodamiesi prie rezervuaro pateiktomis instrukcijomis, prijunkite vandens žarną, einančią iš krioklio į rezervuarą.
- Patikrinkite, ar rezervuaras įstatytas tinkamame lygyje, stabiliai ir tiesiai. Jis turėtų būti 2-3 cm giliau nei žemės paviršius.
- Užpilkite kraštus aplink rezervuarą ir tvirtai trambuokite žemę, kad rezervuaras stabiliai laikytųsi. Užlipus ant jo turi visiškai nejudėti. Gulsčiuku patikrinkite, ar rezervuaras sumontuotas visiškai tiesiai ir po užlipimo nepajudėjo.
- Tieskite PVC ar EPDM plėvelę ir sumontuokite siurblį. Plėvelė reikalinga, kad turėtumėte mažiau vandens pratekėjimo.
- Pagal rezervuaro kontūrus iškirpkite plėvelę su bent 10 cm užlaidomis ir montuokite ją po rezervuaru.
- Sumontuokite siurblį rezervuare pagal gamintojo pateiktą instrukciją.
- Uždėkite Splash Mat Wall 90 ant rezervuaro viršaus.
- Sumontuokite LED šviestuvus ir pripildykite rezervuarą vandeniu. Uždenkite rezervuarą žvyru arba akmenimis. Montuokite Silent Splash 90 vandens tekėjimo vietoje, kad sumažintumėte vandens keliamą triukšmą ir taškymąsi. Kad galėtumėte grožėtis savo kriokliu net ir tamsoje sumontuokite vandeniu atsparius LED šviestuvus LunAqua3 LED set 3. Jų šviesą nukreipkite į krioklį, vandens subėgimo trapą ir augalus. Apželdinkite savo projektą norimais augalais.
Štai ir viskas! Jūsų projektas įgyvendintas.
Fontano priežiūra
Sėkmingai užbaigus krioklio įrengimą, kasdien galėsite grožėtis savo įgyvendintu projektu. Išsaugokite jo grožį, tinkamai prižiūrėdami aplinką ir įrangą.
- Reguliariai patikrinkite vandens lygį, ar jo rezervuare pakanka. Ypač karštomis ir (arba) vėjuotomis dienomis gali išgaruoti daug vandens. Jei reikia, papildykite vandeniu, kad būtų nuolatinis tolygus vandens tekėjimas.
- Iki pirmjų šalnų rudenį išimkite siurblį iš rezervuaro talpos ir įdėję į plastikinį maišą statykite šalia krioklio. Uždenkite nuo sniego, lietaus.
- Siurbkite atsirandančius nešvarumus. Išvalykite siurblį valikliu PumpClean.
- Sezono pradžioje pakeiskite vandenį rezervuare arba pakeiskite vandens dalį ir įpilkite šiek tiek tiek AlGo Fountain vandens priemonės, kuri padės ilgiau išlaikyti vandenį šviežią ir taip apsaugos įrangą nuo apnašų.
Linkime nepamirštamai malonių akimirkų šalia savo naujai įgyvendinto projekto!
Iškilus klausimams projekto eigoje ar vėliau prižiūrint krioklį – visada galite kreiptis į mus: info@koitik.lt