Dekoratyvinio Tvenkinio Įrengimas


Planuodami naują sodybą, klientai išsikasė tvenkinį, bet laikui bėgant pastebėjo, kad jame, natūraliomis sąlygomis, vanduo nesikaupia, o tuo labiau nesilaiko. Per kelis metus lietaus vanduo erozijavo krantus, visame tvenkinio paviršiuje pradėjo augti žolės. Todėl klientai kreipėsi į mus, kad padėtume įrengti dirbtinį vandens telkinį, dengtą EPDM plėvele.

Iš pradžių, ekskavatoriaus pagalba, buvo sutvirtintos krantinės, išlygintos erozijos paveiktos vietos, iškastas lietaus vandens surinkimo, bei plėvelės užlenkimo drenažas bei sutvirtinti vandens stulpelio aukščiai. Tuomet smulkiagrūdžiu smėliu buvo padengtas visas dugnas, krantai, bei labiausiai nelygūs paviršiai.

Sekantis darbas prasidėjo nuo specialios geotekstilės klojimo būsimo tvenkinio pavišiumi, sluoksnius užleidžiant vieną ant kito ne mažiau 15 cm. Visi sujungimai bei perlenkimai buvo sulydomi ugnimi, kad jokios šaknys, gyvi organizmai, bei aštrūs akmenys nepatektų į tarpą tarp plėvelės ir geoteksitlės ir nepažeistų EPDM dangos.

Seknačiame žingsnyje tiesėme EPDM plėvelę, ištempiant taip, kad liktų kuo mažiau plėvelės perlenkimų.

Toliau tvenkinys prademas pildyti vandeniu ir po truputį plėvelė vis ištampoma, kad liktų kuo mažiau plėvelės lenkimų. Šiek tiek prisipildžius tvenkiniui ir tinkamai ištampius plėvelę galima ją kirpti lietaus vandens surinkimo drenažo linija. Plėvelė paliekama užleisti taip, kad perteklinis tvenkinio vanduo nubėgtų į drenažą ir plėvelės kraštas būtų nuožulniai žemyn. Drenažas pripildomas smulkiu žvyru, taip pat prispaudžiant plėvelę prie pakrantės.

Toliau formuojamos, vandeniu apsemiamos krantinės iš skirtingų dydžių akmenų, žvyro ir smėlio, sukuriant natūralaus tvenkinio dizainą.

Pabaigoje, norimose vietose, suformuojami vandens augalų plotai, bei dar pakoreguojamos akmenų kompozicijos.

Dirbtinis tvenkinys reikalauja kokybiškos filtravimo sistemos, kad vanduo visada būtų skaidrus ir švarus. Norint įsidiegti natūralų augalų filtravimą, reikėtų įvariais vandens augalais padengti 2/3 viso vandens paviršiaus. Šio tvenkinio filtravimo sistema bus įrengiama beprasidedant naujam sezonui (pavasarį). Bendri patiestos EPDM plėvelės išmatavimai – 22m x 9,15m. Klientai labai patenkinti savo nauju, dirbtiniu vandens telkiniu.


Šiam darbui naudoti produktai