Pirkinių krepšelis

Pirkinių krepšelis yra tuščias.

Kaip kovoti su siūliniais dumbliais tvenkinyje?

Dekoratyviniai tvenkiniai kuriami tam, kad puoštų jūsų kiemą, sodus bei parkus. Tačiau kartais ši grožio oazė džiugina mažiau, kai ji neatrodo estetiškai ir kelia galvos skausmą, kaip kovoti su jame atsiradusiais siūliniais dumbliais. Siūliniai dumbliai tvenkinių savininkams kelia nerimą ne tik dėl prasto vaizdo, bet ir žalos tvenkinio ekosistemai.  

Kodėl atsiranda siūliniai dumbliai?

Siūliniai dumbliai dažniausiai atsiranda ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Jų susidarymo priežastis yra padidėjusi fosfatų koncentracija vandenyje, kurią lemia maistinių medžiagų perteklius, paviršinio lietaus nuotekų vandens kiekis, lapų bei kitų augalų irimas vandenyje. Saulė, geras oras, šiluma – idealios sąlygos dumbliams vystytis.

Siūliniai dumbliai

Kaip kovoti su siūliniais dumbliais?

Kovoti su siūliniais dumbliais svarbu ne tik dėl tvenkinio estetinio vaizdo, bet ir siekiant išlaikyti tvenkinio ekosistemą sveiką. Štai keletas veiksmingų būdų, kaip tai padaryti:

  1. Tikrinkite vandens kokybę – atlikite paprastus vandens kokybės nustatymo testus, kurie parodys nitritų, nitratų, fosfatų koncentraciją vandenyje. Pagal gautus rezultatus, galėsite parinkti efektyvią priemonę, vandens kokybei atstatyti.
  2. Reguliariai valykite ir prižiūrėkite tvenkinį. Sezono pradžioje išvalykite dekoratyvinį tvenkinį – jame nusėdusius dumblius, medžių lapus ar žoles. Reguliariai pašalinkite ant vandens paviršiaus nukritusius lapus ir kitus augalus, kurie yra dumblių augimo šaltinis. Nuolatiniam ant tvenkinio paviršiaus nukritusių lapų surinkimui gali padėti ir darbą palengvinti paviršiaus valymo skimeriai, kurie susiurbs ant tvenkinio paviršiaus nukritusius augalus.
  3. Naudokite filtravimo sistemą. Filtravimo sistema arba nuolatinė vandens cirkuliacija (aeratorius) padės išlaikyti gerą vandens kokybę ir užkirs kelią dumblių augimui. Pagal vandens kiekį bei žuvų rūšį tvenkinyje parinkite tinkamą filtravimo sistemą, kuri pajėgtų išfiltruoti esamą vandens kiekį ir tvenkinys būtų švarus bei skaidrus. Apie filtrus pasakojame čia.
  4. Naudokite vandens augalus fosfatų mažinimui. Savo tvenkinyje auginkite vandens augalus, kurie mažina fosfatų koncentraciją – tai natūralus būdas, padedantis kovoti su fosfatais tvenkinyje. Dalį koncentracijos augalai suvartos, taip pagerindami vandens kokybę.
  5. Naudokite priemones prevencijai ir kovai su dumbliais. Prevenciškai rekomenduojame naudoti priemones, kurios stabdo dumblių susidarymą bei jų vešėjimą, kad tvenkinio vaizdas nekeltų rūpesčio. Vis tik, jeigu tvenkinyje jau suvešėjo dumbliai, jų kiekis didelis, o vaizas nėra estetišas – dumblių šalinimui naudokite efektyvią priemonę Oase AlGo Direct, kuri siūlinius dumblius iškelia į vandens paviršių. Surišti dumbliai graibštu turi būti pašalinti nuo vandens paviršiaus. Priemonė paprastai naudojama, užberiant jos tiesiai ant susidariusių dumblių paviršiaus.

Siūlinių dumblių susidarymo priežastys, kiekviename tvenkinyje gali būti skirtingos, todėl svarbu jas gerai suprasti ir parinkti tinkamiausią būdą kovai su jais. Iškilus klausimams, visada mielai konsultuojame, kaip galite pagerinti savo tvenkinio vandens kokybę.

Newsletter Updates

Enter your email address below and subscribe to our newsletter