Tvenkinio skimeriai: kodėl jie tokie veiksmingi?

Efektyvi, nuolatos veikianti tvenkinio valymo priemonė – skimeris – ženkliai palengvins tvenkinio valymo procesą surinks net ir smulkius nešvarumus bei apsaugos tvenkinio ekosistemą nuo organinių medžiagų irimo metu susidarančių kenksmingų toksinų.

Kurdami savo kieme vandens oazę, norime, kad ji mus džiugintų – būtų tvarkinga, švari, vanduo skaidrus, ant tvenkinio paviršiaus nebūtų nukritusių lapų ar kitų nešvarumų.

Lapai, nuosėdos ir kitos organinės medžiagos, kurios lieka tvenkinyje ne tik gadina estetinį tvenkinio vaizdą, bet gali sukelti įvairių problemų tvenkiniui ir jo ekosistemai.

Kodėl svarbu iš tvenkinio pašalinti atsiradusius nešvarumus?

  1. Tvenkinyje nusėdusios organinės medžiagos pradeda irti. Jų skilimas blogina vandens kokybę, lemia fosfatų atsiradimą. Dėl fosfatų koncentracijos kiekio padidėjimo tvenkinyje, jame ima augti dumbliai.  
  2. Padidėjus fosfatų koncentracijai tvenkinyje daug intensyviau ima augti vandens augalai, kurie gali gadinti vaizdą, kelti nemalonų kvapą ir lemti kenksmingų toksinų susidarymą.
  3. Organinės medžiagos, irdamos vartoja tvenkinio deguonį. Jo trūkumas vandenyje gali sukelti žuvų arba kitų vandens organizmų žūtį.
  4. Vandenyje plūduriuojantys lapai, nuosėdos ir kiti nešvarumai ne tik blogina vandens kokybę, bet ir gadina tvenkinio estetinį vaizdą.

Tvenkinio skimeris – įrenginys, darantis stebuklus

Tvenkinio paviršiuje atsiradusius nešvarumus galite valyti tradiciniu rankiniu būdu, naudojant graibžtą. Tačiau pasirinkus tik šį valymo būdą reikėtų įsivertinti, kad jis užima daug laiko , turi būti atliekamas dažnu periodiškumu ir nėra efektyvus, norint pašalinti nuo tvenkinio paviršiaus  smulkias nuosėdas.

Efektyvi, nuolatos veikianti tvenkinio valymo priemonė – skimeris – ženkliai palengvins tvenkinio valymo procesą surinks net ir smulkius nešvarumus bei apsaugos tvenkinio ekosistemą nuo organinių medžiagų irimo metu susidarančių kenksmingų toksinų.

Kas yra tvenkinių skimeriai?

Tvenkinių skimeriai yra įrenginiai, kurie sumontuoti arba plaukia tvenkinio vandens paviršiuje ir skirti pašalinti paviršiuje plūduriuojančius nešvarumus, tokius kaip lapai, dulkės, pašarų perteklius ir netgi įvairūs mikroskopiniai organinės medžiagos likučiai. Dėl nuolatinio skimerio veikimo, jie atsiradusiems nešvarumams neleidžia nusėsti ant tvenkinio dugno, nes yra susiurbiami. Skimeriai dažniausiai turi elektrinį varikliuką, kuris sukuria srovę ir įtraukia nešvarumus į specialią filtravimo sistemą.

Tvenkinio skimerio nauda

  1. Valymo efektyvumas: tvenkinių skimeriai  efektyviai valo tvenkinio paviršių, sumažindami rankinio darbo poreikį.
  2. Vandens kokybės palaikymas: pašalindami net ir labai smulkius organinius nešvarumus nuo vandens paviršiaus, skimeriai padeda išlaikyti tinkamą vandens kokybę.
  3. Estetinis vaizdas: skimeriui nuolatos valant tvenkinio paviršių jis atrodys estetiškai ir tvarkingai net ir rudenį, gausiai krentant medžių lapams.

Tvenkinių skimeriai yra puikus būdas automatizuoti tvenkinių valymo procesą ir pagerinti jūsų tvenkinio vandens kokybę. Jie ne tik padės sutaupyti laiko, pastangų, bet ir prisidės prie tvenkinio estetinio vaizdo išsaugojimo. Jei tvenkinio paviršiuje atsirandantys nešvarumai jus vargina – laikas apsvarstyti skimerio įsirengimą savo tvenkinyje!

Skimeriai būna stacionarūs bei plaukiojantys, todėl pagal poreikius, rasite sau tinkamiausią variantą:  Vandens skimeriai – koitik.